Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Startuj w przedsiębiorczość

Grupa Doradcza Projekt logoTo oferta dla tych, którzy chcieliby założyć własną firmę i skorzystać z bezzwrotnej dotacji. Właśnie trwa nabór wniosków. Aby przystąpić do projektu trzeba być osobą bezrobotną, poszukującą pracy lub bierną zawodowo. Wysokość dotacji wynosi 24 tysiące złotych, do tego przez 12 miesięcy uczestnik otrzyma tysiąc złotych wsparcia pomostowego.

METALOVE spotkania biznesowe

Targi Hannover MesseW dniach 11-14 grudnia odbywa się przyjazdowa misja gospodarcza potencjalnych kontrahentów zagranicznych, w której biorą udział goście zagraniczni min. z Holandii, Włoch, Austrii, Szwecji, Niemiec, Rosji, Litwy, Białorusi, Kazachstanu i Hiszpanii. Uczestniczą w niej też przedsiębiorcy, eksperci z branży metalowo-odlewniczej, a także przedstawiciele izb gospodarczych. 13 grudnia w Hotelu Senator w Starachowicach goście zagraniczni spotkają się z przedstawicielami branży metalowo-odlewniczej z regionu świętokrzyskiego.
 

Niższe podatki w gminie Stopnica

herb StopnicyCałkowite zniesienie podatku od budynków mieszkalnych, a opłaty od gruntów, na których stoją obniżone o 80 procent. Do tego o połowę niższe podatki od budynków gospodarczych. Rada Miejska w Stopnicy na wniosek burmistrza obniżyła obciążenia fiskalne dla mieszkańców, które będą obowiązywać od nowego roku Jak twierdzi Ryszard Zych, burmistrz Stopnicy, choć do kasy gminy wpłynie mniej pieniędzy, to i tak się opłaca.

Wyjazdowa misja gospodarcza

MIDEST logoDziesięciu przedstawicieli branży metalowo-maszynowej z województwa świętokrzyskiego ma szansę na udział w targach MIDEST w Paryżu, która odbędą się 26-30 marca 2018 roku. Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości organizuje wyjazdową misję gospodarczą na targi w ramach projektu promocji gospodarczej województwa świętokrzyskiego: „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in",  Działanie 2.4 – „Promocja gospodarcza kluczowych branż gospodarki regionu", Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na lata 2014-2020.

Aktywni na rynku pracy

RPO WŚ logoKurs barmana, opiekunki  do dziecka czy operatora wózka widłowego - to propozycja dla tych, którzy chcieliby podnieść kwalifikacje zawodowe i zwiększyć swoje szanse na  zatrudnienie. Rusza kolejna edycja programu „Aktywni na rynku pracy", skierowanego do mieszkańców powiatów kieleckiego i jędrzejowskiego.

Porozmawiajmy o przyszłości gminy

herb Sitkówka-NowinyKierunki rozwoju gminy Sitkówka-Nowiny, oczekiwania przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem – to główne tematy spotkania pod nazwą "Samorząd i biznes", na które zapraszają samorządowcy. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godzinie 17 w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

Zaproszenie na targi do Hamburga

W dniach 23 – 26 stycznia w Hamburgu odbędą się targi NORTEC, jedne z największych targów branży metalowej na świecie. Udział w tej imprezie to doskonała okazja do nawiązania współpracy z nowymi partnerami biznesowymi z Niemiec i Europy.

Zaproszenie na spotkanie przedstawicieli branży metalowej

Zaproszenie na spotkanie przedstawicieli branży metalowejPodsumowanie misji gospodarczej przedsiębiorców zagranicznych z branży metalowo-maszynowej odbędzie się 13 grudnia w Starachowicach.  Na spotkanie zaprasza Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Miliony na rozwój turystyki

Przedsiębiorcza Polska Wschodnia logo„Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka" to projekt, który ma na celu wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w branży turystycznej oraz okołoturystycznej w Polsce Wschodniej. O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy z pięciu województw: świętokrzyskiego ,warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego.  Do rozdysponowania jest około 200 milionów złotych. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych z naszego regionu odbędzie się 7 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach o godzinie 11.

Uhonorowano Liderów Ekonomii Społecznej

Gala Ekonomii Społecznej (18).JPGW piątek, 1 grudnia w Kielcach odbyła się Gala Ekonomii Społecznej, podczas której rozstrzygnięto konkurs Lider Ekonomii Społecznej oraz wręczono certyfikat - Zakup prospołeczny. Statuetki oraz dyplomy laureatom i wyróżnionym wręczyli członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek oraz Karolina Jarosz, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. W uroczystości, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury, wzięli udział także Agnieszka Piwnik-Piecyk, pełnomocnik marszałka do spraw organizacji pozarządowych oraz Dorota Szymkiewicz, dyrektor Biura Certyfikacji Urzędu Marszałkowskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach II Świętokrzyskich Targów Ekonomii Społecznej.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51