Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

"Świętokrzyskie - góry możliwości"

góryOd października trwa kampania medialna promująca działania realizowane w ramach Projektu Promocji Gospodarczej „Świętokrzyskie hard to pronounce - easy to do business in". Ma ona na celu zachęcenie firm z regionu świętokrzyskiego do wzięcia udziału w działaniach organizowanych przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Dołącz do partnerów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

10W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Termin dla organizatorów na rejestrację wydarzeń na stronie projektu upływa 20 października.

Trwa Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

kongresPo raz siódmy, 18-20 października, w Katowicach odbywa się największe w Europie spotkanie przedstawicieli nauki, samorządu i biznesu, które swoją obecnością, oprócz władz państwowych, uświetnili prezesi i dyrektorzy najlepiej prosperujących firm w Polsce, eksperci z różnych urzędów, uczelni wyższych, jak również z innych organizacji.

XI Kongres Stowarzyszeń Województwa Świętokrzyskiego

kongresJutro, 19 października w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się  już po raz 11. Kongres Stowarzyszeń Województwa Świętokrzyskiego, organizowany wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyską Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz Chorągiew Kielecką Związku Harcerstwa Polskiego. Kierowany on jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z terenu województwa świętokrzyskiego.

Wspierają lokalną przedsiębiorczość oraz turystykę

Umowy z LGD w ramach PROW (16).JPGDotacje na rozpoczęcie działalności, jej rozwijanie oraz budowę, lub przebudowę ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej – 12 umów na kwotę 1 754 322 złotych podpisał 17 października z wnioskodawcami członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek.

Lafarge realizuje swoje sąsiedzkie zobowiązania w Małogoszczu i Radkowicach

małogoszczGrupa Lafarge w Polsce prowadziła w latach 2016-2017 sesję dialogu społecznego w Cementowni Małogoszcz i w Kopalni Radkowice. Firma wysłuchała potrzeb swoich sąsiadów i zobowiązała się do działań, przeznaczając już m.in. 2 mln zł na prace mające ograniczyć pylenie i hałas w Kopalni Radkowice.

Klasy patronackie spółki EkoEnergia Polska w Zespole Szkół Informatycznych

KPTKlasy pod patronatem spółki EkoEnergia Polska, powstaną w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach - to zapisy porozumienia, które obejmuje m.in. praktyki zawodowe i  szkolenia dotyczące prowadzenia biznesu.

Ogólnopolski Konkurs Student Wynalazca

student1 listopada rusza ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student - Wynalazca. Politechnika Świętokrzyska czeka na zgłoszenia rozwiązań technicznych studentów i absolwentów z całego kraju.

24 tysiące złotych na założenie firmy

pieniądze w stosikachNiezatrudnieni, których marzeniem jest własna firma, mogą je urzeczywistnić korzystając z dotacji przyznawanej w ramach projektu "Mój pomysł na biznes". Wnioski o zakwalifikowanie do programu przyjmuje od dziś, 16 października, do 10 listopada br. realizator tego przedsięwzięcia - firma Consultor.

Konkurs i targi dla podmiotów ekonomii społecznej

liderRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach ogłasza konkurs „Lider Ekonomii Społecznej". Przedsięwzięcie skierowane jest do: jednostek samorządu terytorialnego, instytucji biznesu, przedsiębiorstw społecznych z terenu woj. świętokrzyskiego, które aktywnie działają w obszarze ekonomii społecznej. Nabór wniosków upływa 15 listopada 2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Targach Ekonomii Społecznej 1 grudnia 2017 r. Podmioty zainteresowane udziałem w targach (stoisko wystawiennicze), proszone są o przesłanie karty zgłoszeniowej do 10 listopada 2017 r.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51