Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Czas na adwentowe kiermasze

Kiermasz 2013r fot. ZM (12).JPGAdwentowe kiermasze kuszą rozmaitościami – ręcznie wykonywanymi i zdobionymi bombkami, lukrowanymi piernikami, specjałami lokalnej kuchni, tradycyjnymi wyrobami rękodzielniczymi i przedmiotami, które można podarować bliskim, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka. W nadchodzący weekend mieszkańcy województwa świętokrzyskiego również będą mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą produktów regionalnych podczas licznych jarmarków bożonarodzeniowych.
 

Wychłodzenie ogranizmu bywa niebezpieczne. Dowiedz się jak pomóc

ratownicy w górachWychłodzenie organizmu to problem, z którym najczęściej spotykamy się zimą. Hipotermia prowadzi nie tylko do odmrożeń, ale nawet do śmierci. Między innymi o tym w jakich sytuacjach dochodzi do wyziębienia i jak ratować osobę w hipotermii będzie można się dowiedzieć w trakcie bezpłatnego szkolenia, które 15 grudnia odbędzie się w Busku-Zdroju. Organizatorem spotkania ph. "Hipotermia jako stan zagrożenia życia w turystyce kwalifikowanej" jest Oddział PTTK w Busku-Zdroju.

Dwa miliony złotych na przedsięwzięcia z zakresu turystyki

ministerstwo sportu i turystykiDo 3 stycznia organizacje pozarządowe oraz jednostki, działające w sferze turystyki lub krajoznawstwa dłużej niż dwa lata, mogą  składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć publicznych z zakresu turystyki w 2018 roku. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel 2 miliony złotych.

Spacerem po Beskidzie Małym

leśna droga zimąOddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaprasza do udziału w jednodniowej wycieczce górskimi szlakami po najpiękniejszych polskich szczytach. Tym razem w ramach cyklu pn. "Spacerem po górach" kieleccy krajoznawcy proponują 13 stycznia wypad w Beskid Mały, w trakcie którego piechurzy zdobędą m.in. Leskowiec i Łamaną Skałę. Zapisy trwają.
 

Wiklinowa Żeromszczyzna

zaplecionażeromszczyzna4.jpg"Zapleciona Żeromszczyzna" to artystyczno-edukacyjny projekt realizowany przy "Szklanym Domu" w Ciekotach polegający na zamontowaniu wiklinowych konstrukcji służących zabawie, rekreacji. Pełen efekt będzie można podziwiać wiosną 2018 roku, ale już teraz zainstalowane formy budzą zainteresowanie.
 

Ruszył Konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu

Kajak. fot. ZM.JPGPodmioty publiczne - samorządy, instytucje, uczelnie, służby zajmujące się gospodarką wodną, stowarzyszenia, fundacje, jak i reprezentanci sektora prywatnego, czyli firmy, osoby prywatne, działające na rzecz polskich wód i okalających je terenów, mogą po raz czternasty przystąpić do Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim. Zgłoszenia inwestycji zrealizowanych nad polskimi akwenami należy przesyłać do końca 2017 roku.

Na ratowanie zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej

Preumowa na stacji Hajdaszek kolejka wąskotorowaW Umianowicach z udziałem marszałka Adama Jarubasa oraz członka Zarządu Województwa Piotra Żołądka odbyło się uroczyste podpisanie pre-umowy na dofinansowanie projektu pn. „Stacja Hajdaszek - Kolejowy Skansen" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Projekt zakłada przywrócenie dawnej funkcji zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej w miejscowości Hajdaszek oraz reaktywowanie odcinka trasy kolejowej do Umianowic.

Rajdy ze św. Mikołajem i nie tylko

mikołajowa czapka na płocieŚwięty Mikołaj tak upodobał sobie ziemię świętokrzyską, że postanowił zostać tu jeszcze przez weekend i towarzyszyć piechurom na turystycznych szlakach. 10 grudnia pomaszeruje wspólnie z Akademickim Klubem Turystyki Kwalifikowanej PTTK "Sabat", któremu towarzyszyć będą krajoznawcy ze Staszowa i kieleckiej "Przygody". Białobrodego poszukają także 9 i 10 grudnia fani wysokogórskich wycieczek z Sandomierza. Natomiast w sobotę na rajd w poszukiwaniu zimy zapraszają członkowie Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda".

Nowy rozkład jazdy PKP

PKP Intercity logoDobre informacje dla pasażerów podróżujących koleją. Od niedzieli 10 grudnia PKP Intercity wprowadza nowy rozkład jazdy. Na popularnych trasach pociągi pojadą częściej, pojawią się też zupełnie nowe połączenia

Przypomną o bodzechowskiej bitwie

plakat rajd bitwa bodzechowskaPo raz piąty Oddział Świętokrzyski PTTK im. St. Jeżewskiego zachęca do udziału w marszu upamiętniającym starcie kawalerii gen. Bosaka z wojskami rosyjskimi na polach bodzechowskich 16 grudnia 1863 roku. Wycieczka przez miejscowości związane z walkami powstańczymi odbędzie się w sobotę, 9 grudnia. Zapisy na Rajd Szlakami Bitwy Bodzechowskiej 1863 roku u organizatora.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo