Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Chodnik w Ociesękach oddany do użytku

Oddanie chodnika w Ociesękach (13).JPGW Ociesękach w gminie Raków oddano do użytku nowo wybudowany chodnik, biegnący wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 764. W odbiorze inwestycji wziął udział marszałek Adam Jarubas oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Nowy rozkład jazdy PKP

PKP Intercity logoDobre informacje dla pasażerów podróżujących koleją. Od niedzieli 10 grudnia PKP Intercity wprowadza nowy rozkład jazdy. Na popularnych trasach pociągi pojadą częściej, pojawią się też zupełnie nowe połączenia

Bilety komunikacji miejskiej w Kielcach ponownie za złotówkę

autobus miejski mPay i Mastercard po raz kolejny zachęcają pasażerów do sięgania w życiu codziennym po nowoczesne, bezgotówkowe rozwiązania płatnicze. W puli trzeciej edycji promocji znalazło się 80 tys. biletów komunikacji miejskiej, spośród których każdy kosztuje jedynie złotówkę. Z tańszych przejazdów można korzystać także w Kielcach. Promocja trwać będzie do końca roku lub do wyczerpania puli biletów.

Podróż życia

Legitymacja PKP dla czterolatki (15).JPGWyjątkowy prezent mikołajkowy otrzymała 4-letnia Kinga ze Skarżyska-Kamiennej. Do 26 roku życia może bezpłatnie jeździć wszystkimi pociągami Przewozów Regionalnych POLREGIO. 6 grudnia w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego Przewozów Regionalnych w Skarżysku-Kamiennej wraz z mamą dziewczynka odebrała legitymację, która upoważnia ją do darmowych przejazdów koleją.

Zadbajmy o bezpieczeństwo

oblodzony chodnikPrzypominamy o obowiązku odśnieżania chodników przez właścicieli posesji. Każdy powinien odśnieżyć tę część, która bezpośrednio przylega do jego nieruchomości. Obowiązek ten wynika z zapisów  z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2017 r. poz. 1289).

Bądź ostrożny na drodze!

droga zimaZima to trudny czas dla kierowców i pieszych. Szybko zapadający zmrok, intensywne opady śniegu, marznącego deszczu, ujemne temperatury sprawiają, że jazda samochodem wymaga od kierowcy wyjątkowego skupienia i zachowania szczególnej ostrożności. Również piesi powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad, od których często zależy ich zdrowie i życie. O bezpiecznym zachowaniu na drodze przypominają policjanci podczas cyklicznych akcji kontrolno-prewencyjnych skierowanych do niechronionych uczestników ruchu drogowego i kierowców.

Szybko, sprawnie i skutecznie – nowy sprzęt dla OSP

Sprzęt dla OSP 29 listopadaPompy, rozpieraki ramionowe, nożyce i dwa węże – takie zestawy do ratownictwa drogowego otrzymali strażacy ochotnicy z Chruścic i Mierzawy. To najnowocześniejszy sprzęt tego typu na rynku. Pompa o wydajności 720 atmosfer, inteligentna, trzystopniowa i ultralekka, rozpierak ramionowy o sile rozpierania 37,6 tony bardzo ułatwią pracę strażakom. Może je swobodnie przenosić i pracować w trudnych warunkach. To bardzo ważne, bo strażacy często są pierwsi na miejscu zdarzenia. W przekazaniu sprzętu wziął udział Adam Jarubas marszałek województwa świętokrzyskiego i Tadeusz Kowalczyk wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Czesław Dawid, sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Z wizytą w powiecie sandomierskim

z wizytą w TrzebiesławicachMarszałek Adam Jarubas przebywał w powiecie sandomierskim. Odwiedził świetlicę wiejską  w Trzebiesławicach, wziął udział w symbolicznym wbiciu łopaty pod budowę kanalizacji w gminie Łoniów oraz w odbiorze wyremontowanych dróg powiatowych.

Gmina Iwaniska mocno inwestuje w drogi

Gmina Iwaniska mocno inwestuje w drogiNa terenie gminy Iwaniska trwają obecnie prace związane z przebudową dróg gminnych. Łączna powierzchnia przebudowanych dróg wynosi 21 km. Inwestycja realizowana jest przez Zakład Remontowo-Budowlany „DARBUD".

Zakończono remonty fragmentów dróg wojewódzkich

Otwarcie fragmentu Drogi Wojewódzkiej 761 (1).jpgMarszałek Adam Jarubas wziął udział w oddaniu wyremontowanych fragmentów dróg powiatowych i wojewódzkiej na terenie powiatu włoszczowskiego. Zmodernizowany, blisko 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej numer 761 Piekoszów – węzeł Jaworznia S7 został również oddany do użytku. W uroczystości przekazania zakończonej inwestycji uczestniczyli wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Wojciech Siporski oraz dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51