Jesteś tutaj:
 

Poszukują łuczników i łuczniczek

łuczniczkaMasz sokoli wzrok, cierpliwość i opanowanie? Spróbuj swoich sił w łucznictwie. Nabór chętnych na tegoroczne zajęcia prowadzi Klub Łuczniczy "Strzała Skorków".

50 milionów złotych na Otwarte Strefy Aktywności

ćwicząca mama i córkaOd kilku lat można zaobserwować zwiększająca się liczbę osób aktywnie spędzających wolny czas - biegających, jeżdżących na rowerach czy wędrujących po szlakach pieszych. Aby umożliwić Polakom w różnym wieku dbanie o sprawność fizyczną, Ministerstwo Sprotu i Turystyki przygotowało "Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)", którego celem jest tworzenie stref aktywności w pobliżu miejsca zamieszkania. Na realizację OSA resort przeznaczy w 2018 roku 50 milionów złotych.

Wypatrują śniegu i mrozu

mały narciarzZ niecierpliwością wypatrują śniegu i mrozu narciarze, snowboardziści, właściciele ośrodków narciarskich i wielbiciele innych dyscyplin zimowych. Choć aura dotychczas nie była dla nich łaskawa, to kilka chłodniejszych nocy sprawiło, że w ośrodkach narciarskich uruchomiono armatki i sztuczne naśnieżenie stoków. Najbardziej zadowoleni będą najmłodsi lub początkujący fani szusowania. Dla nich już otwarto trasy na kieleckim Stadionie oraz w Krajnie.

W Bodzentynie popularyzują sporty zimowe

stok"Zimowe Wyczyny z Bodzentyńskiej Doliny" - to bezpłatny projekt, który propaguje wśród dzieci i młodzieży z bodzentyńskich podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych sporty zimowe - narciarstwo zjazdowe oraz jazdę na snowboardzie. Zapisy do trzeciej edycji tego programu ruszają dziś, 11 stycznia, w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Ponad 700 tysięcy na szkolenia młodych sportowców

DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA 720 tysięcy złotych to kwota jaką Samorząd Województwa przeznaczy w tym roku na wsparcie szkoleń i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Pieniądze dzielone będą w konkursie dla organizacji pozarządowych realizujących zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej. Oferty w ramach ogłoszonego konkursu można składać do końca stycznia tego roku.

Sport Wszystkich Dzieci

plakat sport dla wszystkichStowarzyszenia i związki sportowe, podmioty działające w sferze upowszechniania kultury fizycznej, mogą do 22 stycznia składać wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu rozwijania sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu "Sport Wszystkich Dzieci". Na ten cel w 2018 roku przeznaczono łącznie 55 milionów złotych.

LGD "Dorzecze Bobrzy" przydziela granty

logo lgd dorzecze bobrzyStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy", zrzeszające pięć świętokrzyskich gmin - Miedzianą Górę, Mniów, Strawczyn, Zagnańsk oraz Piekoszów, ogłosiło nabór wniosków na trzy przedsięwzięcia przygotowane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju. Są one związane z: organizacją imprez kulturalnych lub sportowych propagujących lokalne dziedzictwo; przygotowaniem jarmarków, koncertów, warsztatów, przedstawień plenerowych z inicjatywy mieszkańców oraz rozwijaniem działalności gospodarczej przez firmy już istniejące.

Konecka Gala Sportu 2018

herb Końskich Urząd Miasta i Gminy Końskie po raz kolejny organizuje galę sportu. To okazja, by nagrodzić najlepszych sportowców, trenerów, działaczy sportowych czy sponsorów. Kandydatów może zgłosić każdy. Termin mija 25 stycznia.

Lodowisko w Stopnicy

łyżwyMa wymiary 20 metrów na 40, a w jego tafli można się przejrzeć. W Stopnicy otwarto sztuczne lodowisko. Zainteresowanie jest ogromne. Ceny biletów wstępu dla dzieci i młodzieży są symboliczne.

Najlepsi świętokrzyscy sportowcy nagrodzeni

Sportowy Rok 2017 Województwa Świętokrzyskiego (09).JPG300 nagród, wyróżnień i statuetek zostało wręczonych podczas uroczystego podsumowania roku sportowego 2017.  Uhonorowano sportowców w różnych kategoriach wiekowych, medalistów Mistrzostw Świata i Europy, złotych medalistów Mistrzostw Polski, młode talenty świętokrzyskiego sportu w dyscyplinach olimpijskich. Wyróżnione zostały również osoby zasłużone na rzecz sportu województwa świętokrzyskiego, szkoleniowcy i działacze, kluby, związki sportowe, samorządy lokalne, a także organizatorzy wyróżniających się imprez sportowych rangi międzynarodowej i krajowej, promujących województwo świętokrzyskie. Uroczysta gala odbyła się 19 grudnia w Filharmonii Świętokrzyskiej. Nagrody wręczali: wicemarszałek Jan Maćkowiak, radni Sejmiku: Grzegorz Gałuszka i Grzegorz Świercz oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorami uroczystości był Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyska Federacja Sportu.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51