Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Stopnica z niższymi stawkiami za podatki i opłaty lokalne

herb stopnica.pngNa wniosek burmistrza Ryszarda Zycha, Rada Miejska w Stopnicy obniżyła stawki podatków i opłat lokalnych oraz taryfy za wodę i ścieki na 2017 rok. Górne stawki podatków i opłat od nieruchomości i środków transportowych ustalone przez Ministra Finansów na rok 2017 zostały obniżone do wysokości obowiązującej w 2016 roku. Jak informuje gmina obniżenie górnych stawek podatków i opłat lokalnych powoduje, że ok. 1,5 mln złotych pozostanie w kieszeni mieszkańców Stopnicy. 

Dofinansowania w ramach programu Europa dla obywateli

Europa unia dla obywateli.pngDo 1 marca 2017 roku samorządy, instytucje edukacyjne, kulturalne i badawcze, organizacje sektora pozarządowego oraz inne organizacje społeczeństwa obywatelskiego nienastawione na zysk, mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie projektów w unijnym programie „Europa dla obywateli" w ramach dwóch komponentów – pamięć europejska i demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie. Program ma na celu wspieranie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz angażowanie obywateli i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w proces integracji europejskiej.

Szanse na Horyzont 2020

logoHoryzont 2020 – największy w historii, unijny program ramowy na rzecz badań naukowych i innowacji będzie tematem spotkania, które odbędzie się 20 grudnia 2016 roku, w auli głównej nr 3 Politechniki Świętokrzyskiej, w godzinach 10.30 – 13.30. Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Świętokrzyska oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Lublinie. Zainteresowani mogą zgłosić swój udział do 19 grudnia.

Magiczny dywan dla małych pacjentów

magiczny dywanŚwiętokrzyskie Centrum Pediatrii w Kielcach otrzymało na święta niezwykły prezent. 15 grudnia, w Centrum Kongresowym w Kielcach z inicjatywy Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej spółka Funtronic przekazała szpitalowi „Magiczny Dywan" – urządzenie, które pomoże w edukacji i rehabilitacji najmłodszych pacjentów. W wydarzeniu uczestniczyli Bernard Antos Sekretarz Województwa, Beata Oczkowicz dyrektor Biura Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, oraz Henryk Milcarz – radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Połaniec tworzy bazę potencjalnych pracowników dla przedsiębiorców

plakatMiasto i Gmina Połaniec zachęca mieszkańców do rejestracji w bazie danych dla inwestorów. Pozostawiając informacje o swoich predyspozycjach zawodowych mieszkańcy mają większe szanse na zatrudnienie. Pomysł powstał w związku z zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy pytają o dostępność potencjału  pracowniczego  w konkretnych specjalizacjach zawodowych, warunkując tym gotowość do podjęcia inwestycji.

Skorzystaj z ciekawych rabatów – startuje Karta Kielczanina

kartaAby zwiększyć atrakcyjność Kielc, pokazać, że warto tu mieszkać i tu płacić podatki, Stowarzyszenie Przyjazne Kielce zainicjowało ciekawy program rabatowy – Kartę Kielczanina. Każdy pełnoletni mieszkaniec Kielc oraz osoby rozliczające się tutaj z podatku dochodowego mogą odebrać bezpłatną kartę,  która upoważnia do  korzystania z  bonusów i rabatów na usługi oferowane na terenie Kielc.

Spotkanie informacyjne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

PARPJutro, 16 grudnia w Hotelu Kongresowym w Kielcach, odbędzie się spotkanie informacyjne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podczas zebrania przedsiębiorcy dowiedzą się o znaczeniu, metodach i korzyściach płynących z właściwego przygotowania się do wejścia na nowy rynek zagraniczny, a następnie o zasadach ubiegania się o dofinansowanie profesjonalnych usług doradczych w tym zakresie, w ramach Działania 1.2 POPW. Rozmowy poprowadzą eksperci ds. internacjonalizacji w godzinach od 10.00 do 12.00.

Instytucja Zarządzająca przedkłada do konsultacji społecznych projekt Kryteriów wyboru projektów EFS

EFSInstytucja Zarządzająca przedkłada do konsultacji społecznych projekt kryteriów wyboru projektów EFS w ramach osi priorytetowych 8, 9 i 10 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Uwagi do dokumentu można zgłaszać do  23 grudnia 2016 roku.

Color Correction 101 – bezpłatne szkolenie w Centrum ICT

KPTJeszcze możesz zarejestrować się na bezpłatny kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z korekcją barwną w procesie postprodukcji obrazu video. Szkolenie organizowane jest 17 grudnia br., przez Centrum Kompetencji ICT Kieleckiego Parku Technologicznego. 

Nowi członkowie Sieci i zielone światło dla SSE Starachowice

herb województwa świętokrzyskiegoSześć nowych podmiotów dołączyło dziś do Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie, działającej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnej Dziedzictwa Kulinarnego. Decyzję w tej sprawie przyjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Od dzisiaj Sieć Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie liczy już 87 członków – firm z branży rolno-spożywczej, gospodarstw rolnych, sklepów, restauracji i zakładów przetwórczych. Zarząd pozytywnie zaopiniował też wniosek o włączenie do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice" ponad 7 hektarów gruntów w Kielcach, przy ulicy Olszewskiego.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101