Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

BWA w Kielcach zaprasza

Siedziba BWA 13.03.14r. Fot ZM 1Nowe ekspozycje prezentuje miłośnikom sztuki Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. W galerii małej obejrzymy "Geostruktury" Jerzego Jędrychowskiego, w galerii dolnej pokazane są fotografie Krzysztofa Millera. Prace duetu Patrycja Piwosz i Tomasz Jędrzejewski zebrano w galerii górnej. Wystawy portwają do 5 stycznia.

Miejsce obok

Miejsce obok plakat spektakluNa zakończenie programu towarzyszącego wystawie "Rodziny kieleckie. Olędzcy" Muzeum Historii Kielc zaprasza na przedstawienie w wykonaniu Koła teatralnego działającego pod opieką Elżbiety Rewuckiej przy V Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Odbędzie się ono w piątek 15 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie muzeum.

W szkole i na scenie

Brak miłości i zainteresowania rodziców problemami dziecka. Historia dwóch pięknych sióstr, które podzieliła miłość do tego samego Rycerza. O tym właśnie opowiadają dwa spektakle: „Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko jest miłością" (dla widzów w każdym wieku) Teatrzyku Mimo To oraz „Źródło przeznaczenia" (od lat 12) Grupy teatralnej działającej w Bursie Szkolnej nr 2, które będzie można zobaczyć na scenie teatru „Kubuś" w czwartek 14 grudnia o godz. 18.00, w ramach projektu „W szkole i na scenie". Na obydwa spektakle wstęp wolny.
 

Ormianie polscy, Ormianie kieleccy - nowa wystawa na Rynku w Kielcach

Wystawa Ormianie Polscy-Ormianie KieleccyW poniedziałek, 11 grudnia na Rynku w Kielcach odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Ormianie polscy, Ormianie kieleccy".  Zwiedzający ekspozycję mogą dowiedzieć się o historii Armenii, a także o życiu społeczności ormiańskiej, która bardzo mocno wpisuje się w kształtowanie kultury w regionie świętokrzyskim. W wydarzeniu uczestniczyli wiceprzewodniczący Sejmiku Grigor Szaginian, wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach. Gościem specjalnym był ambasador Republiki Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan.
 

Boże Narodzenie w kulturze łemkowskiej

Boże Narodzenie w tradycji łemkowskiej plakat wystawyW Muzeum Wsi Kieleckiej - Dworku Laszczyków w Kielcach od wtorku 12 grudnia dostępna będzie świąteczna wystawa pn. "O rożdestwi Christowom wist`wam powedati - Boże Narodzenie w kulturze łemkowskiej". Odnajdziemy w niej zapomnianą już kulturę Łemków - społeczności górali Beskidu Niskiego oraz po części Beskidu Sądeckiego.

Znamy laureatów konkursu "Książka przyjazna dziecku"

Książka przyjazna dziecku zaproszenieMuzeum Zabawek i Zabawy rozstrzygnęło organizowany po raz 3. konkurs na "Książkę przyjazną dziecku". Nagrody otrzymali: Beata Kosmowska autorka książki pt. "Niezłe ziółko",  Magda Bielicka za książkę "Wakacke Telepatka i Melepetka" oraz Alicja Podgrodzka za "Jeżyka zwanego Pajacykiem".

Świąteczne warsztaty w Instytucie Dizajnu

ugly gloves zaproszenieWarsztaty ph. "Ugly Gloves" odbędą się w sobotę 9 grudnia o godz. 11.00 W Instytucie Dizajnu w Kielcach. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku.

Chcą spełnić świąteczne marzenia

Fundacja Mam Marzenie logoZespół Państwowych Szkół Plastycznych im J. Szermentowskiego w Kielcach, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz Fundacja Mam Marzenie organizują wspólnie w najbliższy weekend, 9 i 10 grudnia w godzinach 12.00 - 18.00 w Galerii Echo w Kielcach Akcję Charytatywną "Spełniamy Świąteczne Marzenia". Będą aukcje prac uczniów i nauczycieli kieleckiego "Plastyka", koncerty, pokazy i konkursy. Celem jest zebranie pieniędzy, które pozwolą na spełnienie świątecznych marzeń chorych dzieci.
 

Rękodzieło w Targach Kielce

ozdobyVI Ogólnopolskie Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO  odbędą się w najbliższy weekend, 9 i 10 grudnia w Kielcach. Wydarzenie organizowane jest przez Targi Kielce i Wojewódzki Dom Kultury. Oprócz pięknych ozdób bożonarodzeniowych wykonanych ręcznie będzie można podziwiać laleczki czy rzeźby nawiązujące do kultury ludowej z różnych regionów Polski.
 

Świąteczni goście – tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe

Świąteczni goście wystawa w muzeum ostrowieckimNowa wystawa czasowa zatytułowana „Świąteczni goście – tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe", otwarta zostanie w niedzielę 10 grudnia o godzinie 16:00 w Pałacu Wielopolskich - Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to ostatnia wystawa przed zamknięciem Pałacu Wielopolskich na czas remontu.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51