Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Klasyka i koncert familijny dla kieleckich melomanów

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachJuż w piątek 20 października w Filharmonii Świętokrzyskiej gościć będzie znany i uznany pianista słowacki Marian Lapsansky. W niedzielę do filharmonii zapraszamy młodą publiczność na spotkanie z mieszkańcami Królestwa Dźwięków.

Zagrają i zaśpiewają na ludową nutę

przegląd folk rytwianyDo 23 października wykonawcy muzyki ludowej mogą zgłaszać chęć udziału w przeglądzie pieśni folklorystycznych "Na ludową nutę", który organizują: rytwiański samorząd, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Sichów Mały „Sichowianie" w Sichowie Małym, zespół ludowy „Sichowianie" oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sichowie Małym. Konkurs odbędzie się 28 października br. w Domu Strażaka w Sichowie Małym.

Nauczycielski Chór Kameralny "Concentus" wystąpi w Starachowicach

Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej plakatW ramach XXVIII Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Stefana Ratusińskiego, w nabliższą sobotę 21 października w Domu Nauczyclela w Starachowicach odbędzie się koncert z okazji 30-lecia działalności Nauczycielskiego Chóru Kameralnego "Concentus". Na wydarzenie zapraszamy o godz. 17.00.

Rozpoczyna się III Akademia Off Fashion

Lalki rodziny Sosenków fot. Off FashionOd 20 do 27 października w Kielcach trwać będzie Akademia Off Fashion - jesienne spotkania z modą, w tym roku poświęcone lalce. Będzie wystawa lalek ze zbiorów rodziny Sosenków z Krakowa, czytanie powieści, pokazy prac projektantów m.in. Deni Cler czy duetu Paprocki & Brzozowski.

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do udziału w grze miejskiej

Dworek Laszczyków w Kielcach Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Jodła" zapraszają  do udziału w grze miejskiej pt. „Konspiracja Armii Krajowej w Kielcach" w najbliższą sobotę, 21 października. Gra rozpocznie się w Dworku Laszczyków w Kielcach, start grup zorganizowanych przewidziano na godz. 10.00, start rodzin i graczy indywidualnych - 11.00.

Prace Wacława Jagielskiego w sandomierskim BWA

Wystawa Wacława Jagielskiego (04).JPGMalarstwo Wacława Jagielskiego można będzie oglądać w Sandomierzu, w galerii Biura Wystaw Artystycznych. Prace dostępne będą od 21 października do 12 listopada br.

Konserwacja ołtarza zabytkowego kościoła w Parku Etnograficznym w Tokarni zakończona

prace ołtarz kościoła z Rogowa fot Muzeum Wsi KieleckiejZakończyły się prace konserwatorskie w kościele z Rogowa - zabytkowym obiekcie Muzeum Wsi Kieleckiej, usytuowanym w Parku Etnograficznym w Tokarni. Ołtarz kościoła został poddany konserwacji, przywróconoa zostałą również funkcja zasuwy ołtarzowej z obrazem Św. Mikołaja. Od najbliższej soboty 21 października w obiekcie udostępniona zostanie dla zwiedzających wystawa, prezentująca przebieg prac konserwatorskich.

Konwent Domów Kultury w Sandomierzu

plakat konwentuO potrzebach kulturalnych mieszkańców, wyzwaniach stojących przed mniejszymi i większymi centrami kultury rozmawiać będą uczestnicy Konwentu Domów Kultury, który jutro, 19 października, odbędzie się w Sandomierzu. Wezmą w nim udział przedstawiciele domów kultury, realizujących Narodowy Program "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne".

Muzeum Historii Kielc przybliży język i kulturę niemiecką

Dni Kultury Niemieckiej plakatOd 19 do 21 października w Muzeum Historii Kielc trwać będą Dni Kultury Niemieckiej. To kontynuacja projektu, dzięki któremu mieszkańcy stolicy regionu w 2016 r. mieli okazję poznać kuchnię, muzykę i zwyczaje mniejszości żydowskiej i rosyjskiej. 

Austria Meets Poland - po raz trzeci

Filharmonia ŚwiętokrzyskaW Filharmonii Świętokrzyskiej we wtorek 17 października o godz. 18.30 rozpocznie się koncert kameralny w ramach projektu "Austria Meets Poland". Usłyszymy autriackich muzyków': Cordulę Bosze, Duo Apassionata, a także polskich wykonawców: akordeoistę Jarosława Gałuszkę i One More Time Duo.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51