Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Nie ma w nich zimy! Piękny koncert charytatywny Marszałkowe Kolędowanie

Koncert charytatywny UMWŚ  (05).jpgNadkomplet publiczności obejrzał i wysłuchał drugiego koncertu charytatywnego "Marszałkowe Kolędowanie - Nie ma zimy w nas!". Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprezentowali się radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, członkowie Zarządu Województwa, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz jednostek organizacyjnych samorządu województwa. Gorąca i rodzinna atmosfera gościła w sercach zarówno wykonawców, jak i publiczności. W ten sposób urzędnicy pomogli małej Oliwce, urodzonej w 23. tygodniu ciąży, oraz świetlicom środowiskowym.

Skarżysko Kościelne w obiektywie

Aparat fotograficzny.jpgAlbum fotograficzny promujący Skarżysko Kościelne – to pomysł Stowarzyszenia „Lipowa Polana". Mają się w nim znaleźć zdjęcia prezentujące ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju gminy oraz  najciekawsze miejsca związane z historią, kulturą i inwestycjami. Projekt został wstępnie przyjęty przez Lokalną Grupę Działania „Razem na Piaskowcu" w ramach działania „Wykorzystanie zasobów obszarów do promocji poprzez wydawnictwa".

W karnawałowym nastroju

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachW piątek 12 stycznia br. o godz. 18.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej rozpocznie się koncert karnawałowy z udziałem mezzosopranistki Magdaleny Idzik. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii poprowadzi Piotr Wijatkowski.

Kieleckie BWA zaprasza

Siedziba BWA 13.03.14r. Fot ZM 1W piątek 12 stycznia Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach o godz. 16.30 zaprasza na uroczyste odsłonięcie popiersia Pawła Pierścińskiego w Alei Sław przy Skwerze Szarych Szeregów. Na godz. 18.00 zaplanowano wernisaże w siedzibie galerii przy ul. Kapitulnej.

WOŚP dla wyrównania szans w leczeniu noworodków

26 finał WOSP logoCały region świętokrzyski – duże i małe miasta, miasteczka i wsie, wszędzie grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulice wyjdą tysiące wolontariuszy z puszkami. Będą koncerty, pokazy i licytacje. 14 stycznia odbędzie się 26. Finał WOŚP. W tym roku zagra dla noworodków.

Teatr poszukuje młodych instrumentalistek

siedziba Teatru im. Stefana Żeromskiego w KielcachNa 24 lutego br. zaplanowano kolejną premierę teatralną w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach. Będzie to "Świętoszek" w/g Moliera w reżyserii Ewy Rucińskiej. Teatr poszukuje młodych artystek - instrumentalistek, które chciałyby wziąć udział w spektaklu.

Wokalna bitwa morska - w Kielcach

Dom Środowisk Twórczych w KielcachW niedzielę 14 stycznia kielecki Dom Środowisk Twórczych szykuje nie lada gratkę dla miłośników piosenki żeglarskiej. O godz. 17.00 rozpocznie się Noworoczna Wokalna Bitwa Morska. Na scenie w piosenkach zmierzą się zespoły "Cztery Refy" oraz "Klang".

Dzika przyroda na fotografiach

Fotografia Dzikiej przyrody w Krzemionkach plakatOd piątku 12 stycznia w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie "Krzemionki" w Sudole koło Ostrowca Świętokrzskiego oglądać można fotografie dzikiej przyrody - wybrane zdjęcia nagrodzone w ciągu 15 lat w konkursie Wildlife Photographer of The Year. Wernisaż odbędzie się o godz. 16.00.

Na wsparcie dla Oliwki Nowek

koncert charytatywny 3 lutego w WDKSerdecznie zapraszamy w piątek 12 stycznia br. do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na koncert charytatywny, podczas którego polskie kolędy i pastorałki zaśpiewają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych. Dzięki koncertowi chcemy wesprzeć leczenie i rehabilitację 2-letniej mieszkanki Stąporkowa, Oliwki Nowek.
 

XXI Dzień Judaizmu

XXI Dzień Judaizmu logoInstytut Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach zaprasza do udziału w obchodach, które w tym roku odbędą się pod hasłem "Pokój! Pokój dalekim i bliskim!" Spotkania w Kielcach trwać będą od 14 do 28 stycznia. 16 stycznia na uroczyste spotkanie zaprasza do swojej siedziby Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" w Chmielniku.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52