Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Historyczny piknik w Podzamczu już w niedzielę

Szlakiem Jana III Sobieskiego impreza w Podzamczu plakatRegionalne Centrum Naukowo-Technologiczne zaprasza na widowisko historyczne „Szlakiem Jana III Sobieskiego", które odbędzie się 11 czerwca w Podzamczu. Impreza będzie ukazywała kulturę, sposób życia oraz obyczaje panujące w XVII wieku. Zaplanowano wiele atrakcji, takich jak: prezentacja drużyn rycerskich, pokaz umundurowania, pokaz potyczek i używania białej broni, pokazy konne husarii, gry i zabawy plebejskie oraz wiele innych.
 

100 tysięcy na prace konserwatorskie

Kościół św. Jakuba w SandomierzuProjekt uchwały podziału w sumie 100 tysięcy złotych tegorocznych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie, lub roboty budowlane przy świętokrzyskich zabytkach przyjął dzisiaj Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Pieniądze mają być wykorzystane na renowację zabytkowych kościołów i kapliczek. Ostatecznego zatwierdzenia podziału funduszy dokonają na najbliższej sesji radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Uwaga! Dzieci na scenie!

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w KielcachW nadchodzący weekend, 9 i 10 czerwca w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach odbędzie się I Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych: „Uwaga! Dzieci na scenie!"

Fotografie Andrzeja Zawady w DŚT

Andrzej Zawada fotografia plakat wystawy"FOTOgrafia FOTOkreacja" to tytuł wystawy fotografii mieszkającego w Krakowie artysty Andrzeja Zawady. Jego prace z lat 2011-2016 można będzie oglądać od 7 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.

Wszystkie grzechy Kościoła według papieża Franciszka

Kamienica ul. Planty w Kielcach7 czerwca o godzinie w 18.00 w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach rozpocznie się wykład ks. Andrzeja Lutra. Doktor teologii ekumenicznej, asystent kościelny Towarzystwa "Więź", będzie mówił o trudno przyjmowanej papieskiej krytyce obecnych w życiu Kościoła nadużyć i stylu funkcjonowania niezgodnego z Ewangelią.

Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Jarmark Agroturystyczny w TokarniDwunasty Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny w Parku Etnograficznym w Tokarni zgromadził tłumy. Od godziny 12.00 pomiędzy zabytkowymi chatami krążyły grupy  gości. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Były warsztaty z garncarstwa i kaligrafii, można było pograć w megachińczyka  i nauczyć się  robić bibułkowe kwiaty.

Pokazy filmów krótkometrażowych już jutro w Kielcach

Euroshorts pokazy filmów plakatW Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach od wtorku 6 maja przez 4 dni oglądać będzie można filmy krótkometrażowe i reklamy, dostrzeżone podczas europejskiego festiwalu filmowego Euroshorts, organizowanego przez Fundację Młodego Kina od 25 lat. Pokazy będą rozpoczynać się o godz. 17.00.

Dotacje na inicjatywy lokalne w gminie Bieliny

plakat bieliny inicjatywy lokalneDo 9 czerwca mieszkańcy gminy Bieliny mają możliwość uzyskania dotacji na realizację interesującego pomysłu z zakresu kultury, sztuki lub edukacji, przeprowadzonego przy zaangażowaniu lokalnej społeczności. Konkurs na dofinansowanie inicjatywy kulturalnej organizuje Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017.

"Scenariusz dla trzech aktorów" obejrzymy w Kielcach

siedziba Teatru im. Stefana Żeromskiego w KielcachSpektakl pt. "Scenariusz dla trzech aktorów" już jutro 6 czerwca obejrzymy w Kielcach.  W sztuce, napisanej przez Bogusława Schaeffera specjalnie dla wybranych artystów, zobaczymy Jana Peszka oraz Andrzeja i Mikołaja Grabowskich.

Trwa nabór na warsztaty w ramach programu Lato w teatrze

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w KielcachOd 1 czerwca roku trwa nabór uczestników na dwutygodniowe warsztaty ph. "Lato w teatrze", organizowane przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach po raz piąty. Odbędą się w terminie od 26 czerwca do 11 lipca. Zajęcia będą bezpłatne. Mogą w nich uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101