Jesteś tutaj:
 

Modernizacja staszowskiej hali OSiR tuż, tuż

Modernizacja staszowskiej hali OSiR tuż, tużWkrótce rozpoczną się prace modernizacyjne hali widowiskowo-sportowej OSiR w Staszowie. Umowę na realizację inwestycji, którą dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, podpisano 7 grudnia, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie.

Wsparcie rozwoju małogoskich placówek oświatowych

Zakończenie budowy obiektów sportowych w gminie MałogoszczW Małogoszczu marszałek Adam Jarubas wziął udział w uroczystym zakończeniu realizacji projektu pn. „Kompleksowa i wieloaspektowa poprawa dostępu do infrastruktury sportowej i pracowni matematycznych oraz przyrodniczych w placówkach oświatowych na terenie gminy Małogoszcz".

Lekcja w-f z Mistrzami

I ty możesz zostać Mistrzem spotkanieW hali sportowej w Radoszycach odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pt. „I Ty możesz zostać Mistrzem". Zawodnicy VIVE Kielce i zawodniczki Korony Handball poprowadzili lekcję wychowania fizycznego z dziećmi klas II-IV. W wydarzeniu wzięli udział: Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Krzysztof Łysak, wicedyrektor ds. pedagogicznych Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Grzegorz Budziosz prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Mistrzowie szczypiorniaka zagrają z dziećmi

Piłka ręczna dla dzieci.jpgZawodnicy VIVE Kielce i zawodniczki Korony Handball poprowadzą 12 grudnia lekcję wychowania fizycznego z „Mistrzami" w Szkole Podstawowej w Radoszycach. W spotkaniu „I Ty możesz zostać Mistrzem" weźmie udział  ponad 200 uczniów z klas II-IV szkół podstawowych naszego województwa.

Ruszył Konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu

Kajak. fot. ZM.JPGPodmioty publiczne - samorządy, instytucje, uczelnie, służby zajmujące się gospodarką wodną, stowarzyszenia, fundacje, jak i reprezentanci sektora prywatnego, czyli firmy, osoby prywatne, działające na rzecz polskich wód i okalających je terenów, mogą po raz czternasty przystąpić do Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim. Zgłoszenia inwestycji zrealizowanych nad polskimi akwenami należy przesyłać do końca 2017 roku.

Pozyskaj dotację na sportowe zadania

pieniądze (5).jpgOrganizacje pozarządowe działające na rzecz upowszechniania sportu i kultury fizycznej mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z popularyzacją aktywności ruchowej m.in. wśród rodzin, różnych grup społecznych, w środowisku wiejskim, w ramach ministerialnego programu pn. "Sport dla Wszystkich 2018". Wnioski można składać do 20 grudnia 2017 roku.

Dołącz do sylwestrowych biegaczy!

biegi sylwestrowe szydłów30 grudnia br. na ulicach Szydłowca pojawi się tłum biegaczy, chcących pobić życiówki lub wyniki z ubiegłego roku. W organizowanym po raz 38., jednym z najstarszych biegów ulicznych w Polsce, wystartują zawodowcy i amatorzy w różnym wieku z kraju i z zagranicy. Inicjatorami wydarzenia są samorząd Szydłowa oraz miejscowe Gminne Centrum Kultury przy udziale Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS i Starostwa Powiatowego w Staszowie.
 

Mikołajkowy szach i mat w Staszowie

Mikołajkowy szach i mat w StaszowieMiłośnicy gry w szachy, zaprezentują swe umiejętności podczas I Mikołajkowego Międzypokoleniowego Turnieju  Szachowego o Puchar Starosty Staszowskiego. Rywalizacja odbędzie się 3 grudnia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

Kolejne sportowe inwestycje realizuje gmina Nowy Korczyn

Kolejne sportowe inwestycje realizuje gmina Nowy KorczynRozpoczynają się prace budowlane przy budowie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Brzostkowie. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. "Kompleksowa poprawa bazy dydaktycznej i sportowej w placówkach oświatowych na terenie Gminy Nowy Korczyn".

Burmistrz Staszowa "Pasjonatem Sportowej Polski 2017"

Burmistrz Staszowa Pasjonatem Sportowej Polski 2017Tytułem „Pasjonat Sportowej Polski 2017" uhonorowany został Leszek Kopeć, burmistrz Miasta i Gminy Staszów, za szczególne zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Wyróżnienie przyznał Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Sportowa Polska", odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52