Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Zobacz Lwów z sandomierskimi przewodnikami

zabytkowe drzwi we LwowieZabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, niezwykłe ulice, podwórka i dziedzińce śródmieścia, Łyczakowa, Nowego Świata będą mieli okazję zobaczyć uczestnicy wycieczki do Lwowa, którą organizuje 11 marca Oddział PTTK w Sandomierzu. Zainteresowani zwiedzeniem grodu nad Pełtwią mogą się rejestrować do 1 marca br.
 

Ministerstwo szuka prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

logo polskiej organizacji turystycznejDo 21 lutego Ministerstwo Sportu i Turystyki czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby pełnić funkcję prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Kandydaci muszą mieć: wykształcenie wyższe, polskie obywatelstwo, doświadczenie na stanowisku kierowniczym i wiedzę z zakresu dzialalności POT, a także posługiwać się biegle w mowie oraz w piśmie językiem angielskim i przynajmniej jednym innym językiem obcym. Wymogiem dla zgłaszających się jest też niekaralność i dysponowanie pełnią praw obywatelskich.

W poszukiwaniu świętokrzyskich czarownic

Osada Średniowieczna - Huta Szklana - CzarownicaMoc wrażeń czeka wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć w sobotę, 11 marca, na poszukiwanie świętokrzyskich czarownic. Oprócz słynących ze swej szczególnej urody pań, piechurzy na swojej drodze spotkają świętokrzyskich zbójów, czarty i poznają uroki magicznych Gór Świętokrzyskich. Organizatorami piątej edycji Rajdu Pieszego "W poszukiwaniu świętokrzyskich czarownic" są: Agencja Turystyki Geo Travel, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach. Zapisy trwają do 5 marca.

Odsłonięto Skały w Rudzie

Skały w Rudzie Pomniki przyrody – tzw. „Skały w Rudzie" znajdujące się nad Zalewem Brodzkim są dużą atrakcją turystyczną. Gmina Brody  pomnożyła te walory dzięki oczyszczeniu terenu i odsłonięciu bloków skalnych. Teraz są one łatwiej dostępne i widoczne z daleka. Planowane są tu dalsze inwestycje, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce.

Walentynki - romantycznie lub ekstremalnie

serce wydeptane na śnieguJeśli wciąż zastanawiacie się, czym zaskoczyć ukochaną lub ukochanego z okazji walentynek, wybierzcie się wspólnie do Sandomierza albo do Strawczyna. Na wszystkich, którzy w niedzielę, 12 lutego, odwiedzą królewskie miasto nad Wisłą czeka moc atrakcji m.in. kiermasz walentynkowy. Ci, którzy odwiedzą Strawczyn będą mieli okazję na ekstremalne okazanie swych uczuć w trakcie Biegu Walentynkowego lub wspólnego morsowania.

"Miejsce Przyjazne Rowerzystom" na szlaku Green Velo

logo_greenvelo_jpg.JPGPodmioty świadczące usługi na rzecz turystów m.in.: obiekty noclegowe, gastronomiczne, atrakcje turystyczne czy wypożyczalnie rowerów, działające przy trasie rowerowej Green Velo mogą ubiegać się o status „Miejsca Przyjaznego Rowerzystom". Inicjatorem systemu rekomendacji w regionie świętokrzyskim jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, która czeka na zgłoszenia chętnych do 28 lutego. 

Aktywnie i śpiewająco

ratusz w sandomierzu zimąChoć za oknem zimowa sceneria, to propozycji aktywnego spędzenia czasu nie brakuje. Oprócz poszusowania na nartach, jazdy na sankach, można udać się na sobotni spacer po ośnieżonych uliczkach Sandomierza lub poznać urok Pasma Posłowickiego w trakcie niedzielnej wyprawy z kieleckim Klubem Turystów Pieszych PTTK "Przygoda". Tym, którzy lubią słuchać o dalekich podróżach i niesamowitych przygodach, proponujemy udział w XXV "Pośpiewance Turystycznej", która odbędzie się 10 lutego.

Górnicza przeszłość Tatr w obiektywie

Wystawa Górnictwo w Tatrach Polskich (04).JPGWarto dzisiejsze popołudnie spędzić w Centrum Geoedukacji w Kielcach. W popularyzującej w nowoczesny i przystępny sposób wiedzę o dziejach Ziemi, placówce zaprezentowana zostanie "wędrująca" wystawa pn. „Górnictwo w Tatrach Polskich". Początek o godzinie 17.

Jubileuszowy Złaz Małogoski

plakat złaz małogoskiPo raz dziesiąty, 26 lutego, wyruszą na trasę uczestnicy Małogoskiego Złazu Turystycznego. Piesza impreza towarzyszy obchodom 154. rocznicy bitwy pod Małogoszczem, które tego samego dnia zainaugurują okolicznościowe uroczystości na małogoskim Rynku.

W Kazimierzy Wielkiej podpisano umowę na projekt ścieżki rowerowej

W Kazimierzy Wielkiej podpisano umowę na projekt ścieżki rowerowej.jpgUmowę na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, podpisały  samorządy gmin: Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec i Wiślica oraz Powiatu Kazimierskiego z projektantem ścieżki rowerowej - firmą Ajko - Artur Kręcisz ze Staszowa. Spotkanie miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101
 

Baner GreenVelo