Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Szkolenia komputerowe dla seniorów

Seniorka - 2Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej dla seniorów z Włoszczowy - to projekt, który przewiduje cykl szkoleń dla osób starszych, które nie radzą sobie z komputerem i nie potrafią korzystać z Internetu.  Właśnie rozpoczął się nabór chętnych

W Sandomierzu dostępna jest już Karta Mieszkańca

Sandomierska Karta Mieszkańca.jpgOd początku 2018 roku dostępna jest Sandomierska Karta Mieszkańca. Dokument, który odebrać można w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu uprawnia mieszkańców miasta do różnego rodzaju zniżek, ulg, zwolnień i innych udzielanych przywilejów przez Gminę Sandomierz oraz podmioty uczestniczące w Programie.

Nieodpłatnej pomocy prawnej udzielają w powiecie buskim

Nieodpłatnej pomocy prawnej udzielają w powiecie buskimW powiecie buskim w tym roku funkcjonują trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym dwa tzw. stałe w Busku-Zdroju i w Stopnicy oraz jeden punkt tzw. mobilny, funkcjonujący trzy dni w Nowym Korczynie i dwa dni w Solcu-Zdroju.

Pomoc dla bezdomnych

bezdomnośćZima to najtrudniejszy czas dla ludzi bezdomnych. - Nie możemy pozostawać obojętni na ich los, a w sytuacji zagrożenia należy zareagować – apeluje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Przypominamy o obowiązku oznakowania budynków

Przypominamy o obowiązku oznakowania budynkówPrzypominamy o obowiązku oznakowania budynków poprzez umieszczenie w widocznym miejscu, na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Właściwe oznakowanie nieruchomości ułatwia pracę m.in. służbom ratunkowym, policji i straży pożarnej, często ratującym nasze życie lub mienie.

Darmowe porady prawne

paragrafDarmowe punkty porad prawnych dla mieszkańców powiatu skarżyskiego działają od 2 stycznia 2018. Dwa z nich znajdują się w Skarżysku-Kamiennej, jeden w Suchedniowie. Punkty są czynne codziennie, z darmowych porad prawników mogą korzystać tylko osoby do tego upoważnione.

Aktywny Senior – nieodpłatne zajęcia rekreacyjne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Aktywny Senior w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimJuż 10 stycznia rusza akcja „Aktywny Senior" skierowana do ostrowieckich seniorów. Na dwugodzinne, nieodpłatne zajęcia rekreacyjne zaprasza prezydent miasta Jarosław Górczyński. Ćwiczenia odbywać się będą w obiektach ostrowieckiej hali sportowo – widowiskowej  w każdą środę w godzinach od  16 do 18.

Dodatkowe dyżury prawników w Starachowicach

Z dodatkowych dyżurów nieodpłatnej pomocy prawnej będą mogli skorzystać 27, 28 i 29 grudnia br., mieszkańcy Starachowic. Punkty pomocy zlokalizowane są w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

Mieszkańcy gminy Daleszyce mogą już korzystać z aplikacji Blisko

aplikacja Blisko W gminie Daleszyce uruchomiony został bezpłatny system informacji dla mieszkańców. Każdy może otrzymywać darmowe sms-y z ważnymi informacjami dotyczącymi m.in.: aktualnych wydarzeń na terenie gminy, zagrożeniach i niebezpieczeństwach, wysyłanymi przez aplikację BLISKO.

Wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej

ikonka pożyczki dla ekonomii społecznejPożyczki w kwocie 100 i 500 tys. zł na inwestycje zwiększające zysk mogą uzyskać m.in.: spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa społeczne, centra integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, fundacje, stowarzyszenia prowadzące działalność gospodarczą, w ramach ministerialnego projektu „Wsparcie inżynierii finansowej na rzecz ekonomii społecznej".

Tak, pomagam – szybka akcja

akcja Tak pomagam logoSzkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym odpowiada na apel Zgromadzenia Sióstr Pallotynek z Żytomierza na Ukrainie i organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Siostry zajmują się najuboższymi, sierotami, samotnymi matkami oraz chorymi i niepełnosprawnymi. Potrzebują  wsparcia.

Mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach

Mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w StarachowicachNowy samochód Ford Custom Kombi już trafił do Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Samochód został zakupiony przez Gminę Starachowice w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III - dla obszaru D 2017". Gmina Starachowice zabezpieczyła w tegorocznym budżecie kwotę 50 tys. zł na wkład własny do programu. 80 tys. zł pozyskano ze środków PFRON, który za pośrednictwem Powiatu Starachowickiego dofinansował zakup mikrobusa 9-cio miejscowego, specjalnie przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

3 miliony na pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi

kobieta chora3 miliony złotych przeznaczyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi". Jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe, działające na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin, mogą do 4 stycznia 2018 roku składać wnioski o dofinansowanie swoich przedsięwzięć z resortowego programu.

Bezpieczny transport osób niepełnosprawnych

bus dla WTZDom Pomocy Społecznej w Zgórsku otrzymał nowego busa  przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Taki sam prezent otrzymały też Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sędku. Zakup samochodów był możliwy dzięki podpisanym umowom między samorządami a PFRON-em w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami".

Wigilia dla bezdomnych i samotnych

	StroikPonad pół tysiąca osób może zasiąść przy wspólnym stole. Tradycyjnie Caritas Diecezji Kieleckiej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach organizuje wigilię dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Przyjść może każdy. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

W święta odwiedza się bliskich

Świętokrzyska Gala WolontariatuMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza w Kielcach świętowano z dużym rozmachem. Relacje z tego wydarzenia zamieściliśmy 6 grudnia. Jedną z laureatek konkursu, która otrzymała tytuł i statuetkę Laur Wolontariatu jest Agnieszka Poręba. Gdy wyczytano nazwisko pani Agnieszki, była wyraźnie zaskoczona. Jej wahanie przed wyjściem na scenę, zbiegło się ze słowami odczytywanymi przez prowadzących galę. - Od 2014 roku poświęca około trzydziestu godzin w miesiącu, by pomagać w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Robi zwykłe, niezwykłe rzeczy. Umila podopiecznym czas rozmową, czyta, spaceruje, karmi, sprząta, po prostu jest! A przy tym jest niezwykle skromną, cichą i stale twierdzi, „że przecież nic takiego nie zrobiła - anonsowano panią Agnieszkę.
Poniżej rozmowa z laureatką.
 

Obradował Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej

obrady Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii SpołecznejPod przewodnictwem Piotra Żołądka, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, w piątek 15 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Przyjęto sprawozdania z działalności ośrodków wsparcia ekonomii społecznej i realizacji projektu pozakonkursowego "Świętokrzyska Ekonomia Społeczna". Przedstawione zostały także wytyczne w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa oraz rekomendacje, wypracowane podczas spotkań grup tematycznych. W obradach uczestniczyli również wiceprzewodnicząca Komitetu, Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, wicedyrektor ROPS Karolina Jarosz oraz Małgorzata Muzoł, wicedyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ.

Wyróżnienia dla świętokrzyskich liderów i inspiracje dla młodzieży

Konferencja dotycząca organizacji pozarządowych 11 grudnia19 osób, uczestników programu „Liderzy dla Młodzieży" podczas konferencji „Idea, inspiracja, inicjatywa" otrzymało wyróżnienia za realizację określonych celów w programie, kreatywne pomysły, inspiracje i chęć pracowania z młodzieżą z województwa świętokrzyskiego. Marszałek Adam Jarubas pogratulował uczestnikom zdobywania nowych kompetencji. Podczas spotkania zaprezentowano ideę działalności organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży w naszym regionie, a ciekawi prelegenci inspirowali młodych do aktywności.

Spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych w Bielinach

Spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych w BielinachDziś, 13 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach odbędzie się coroczne wigilijne spotkanie, w którym wezmą udział osoby starsze i samotne z terenu gminy Bieliny.

Podsumowano projekt Cyberbank

Podsumowanie projektu Cyberbank (13).jpgProjekt „Cyberbank" realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podsumowano dziś w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek Jan Maćkowiak i Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka ds. seniorów, Grzegorz Kłaczkiewicz, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Kielcach oraz insp. Marzena Piórkowska, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wyświetlanie 21 - 40 z 540 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 27