Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Podpisano umowę na Małą Pętlę Święokrzyską

umowa na Małą Pętlę ŚwiętokrzyskąW Urzędzie Miasta w Bodzentynie podpisano umowę na realizację kolejnego etapu tzw. Małej Pętli Świętokrzyskiej, czyli małego ronda w Bodzentybnie.

Podpisano umowę na projekt modernizacji linii kolejowej na trasie Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów

dworzec PKP w Kielcach Krótszy czas przejazdu pociągiem w regionie, lepiej wyposażone perony, bezpieczne podróże na 118 km linii Skarżysko-Kamienna – Kozłów zapewni modernizacja. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 14 mln zł na przygotowanie dokumentacji projektowej. To krok do inwestycji oszacowanej na blisko 500 mln zł.

Bilety komunikacji miejskiej za złotówkę

telW Kielcach wystartowała druga edycja akcji, dzięki której można kupić bilety komunikacji miejskiej za złotówkę, korzystając z mPay – darmowej aplikacji na telefony komórkowe.

Modernizacja drogi 728

umowa droga Łopuszno-RadoszyceNa granicy gmin Łopuszno i Radoszyce, między miejscowością Sarbice II a miejscowością Jóźwików, z udziałem marszałka Adama Jarubasa, wicemarszałka Jana Maćkowiaka i członka Zarządu Województwa Agaty Binkowskiej odbyło się uroczyste podpisanie umowy na modernizację w systemie zaprojektuj i wybuduj drogi wojewódzkiej nr 728 (na odcinku Łopuszno – DK 74) .

Oddano wyremontowaną drogę w Czerwonej Górze

Droga powiatowa, prowadząca do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze, została oddana do użytku po remoncie. W uroczystości oddania drogi, wraz z władzami Powiatu Kieleckiego - starostą Michałem Godowskim, wicestarostą Zenonem Janusem, a także burmistrzem Chęcin Robertem Jaworskim, wziął udział Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa.

Poważne utrudnienia w ruchu na ul. Jesionowej w Kielcach

Znak ostrzegawczy - roboty na drodzeJuż jutro,  28 września,  rusza remont ulicy Jesionowej w Kielcach, która jest częścią trasy krajowej 74. Od wczesnych godzin porannych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, a kierowcy poruszać się tam będą tylko jednym pasem drogi.  Remont realizowany jest  przez Miejski Zarząd Dróg w Kielcach i potrwa do połowy listopada br.

Dzień bez samochodu w Kielcach i Sandomierzu

Dzień bez samochoduJuż w najbliższy weekend z ramach „Dnia bez samochodu", na mieszkańców Kielc i Sandomierza czeka mnóstwo atrakcji. Kielczanie już w piątek, 22 września będą mogli jeździć autobusem miejskim za darmo oraz zastanowić się jak ulica Bodzentyńska wyglądałaby bez samochodów, uczestnicząc w sobotnim happeningu. Równie interesująco zapowiada się „Dzień bez samochodu" w Sandomierzu. Mieszkańcy królewskiego miasta będą mogli w sobotę bezpłatne jeździć komunikacją miejską, zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną i wypożyczyć rowery ze zniżką oraz wybrać w podróż jednośladem po okolicy.

Zmiany na trasie autobusu nr 7

Zmiany na trasie autobusu nr 7Od dziś, 20 września, w związku z planowanym remontem nawierzchni torowej i zamknięciem ulicy Kieleckiej w Zagnańsku (w rejonie przejazdu kolejowego) Zarząd Transportu Miejskiego w  Kielcach wprowadza zmiany w trasie przejazdu linii autobusowej nr 7.

Dzień bez samochodu w Starachowicach

Dzień bez samochodu w StarachowicachDziś, 19 września  mieszkańcy Starachowic z ramach „Dnia bez samochodu", mogą przyłączyć się do akcji i  zadbać o środowisko, nie stojąc w korkach, a przy tym oszczędzając czas i pieniądze. Wystarczy pokazać dowód rejestracyjny i nie kasować biletu, by jeździć autobusem miejskim za darmo.

Prawie 16 tysięcy pasażerów skorzystało z wakacyjnego pociągu

Prawie 16 tysięcy pasażerów skorzystało z wakacyjnego pociągu- Po raz kolejny decyzja o uruchomieniu przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego wspólnie z Przewozami Regionalnymi sp. z o.o. Oddział Świętokrzyski oferty wakacyjnych połączeń weekendowych relacji Kielce - Sandomierz - Kielce okazała się trafna - ocenia wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51