Jesteś tutaj:
 

Szanowni Państwo!

Seniorzy.pngWitamy na stronie internetowej przygotowanej dla seniorów, ich rodzin, organizacji pozarządowych, gminnych rad seniorów i samorządów terytorialnych. Jej celem jest przekazywanie informacji i promocja działań, aktywności, dobrych praktyk, doświadczeń, dorobku i integracji międzypokoleniowej w województwie świętokrzyskim.

Aktualności Aktualności

Wszystko w naszych rękach - kreatywne warsztaty

Wszystko w naszych rękach - kreatywne warsztatyWszystkich chętnych, którzy chcą ciekawie i w sposób kreatywny spędzić swój wolny czas, Gminna Biblioteka Publiczna w Pacanowie zaprasza na kreatywne warsztaty ph. „Wszystko w naszych rękach".

"Biała sobota" dla bielińskich seniorów

stetoskopSeniorzy z gminy Bieliny będą mogli w sobotę, 28 października, skorzystać z kompleksowych badań profilaktycznych. Akcję, która rozpocznie się o godzinie 10 w Szkole Podstawowej w Bielinach, przygotowała nieformalna grupa "Aktywny Senior". Obowiązują zapisy.

Szach i mat w Pierzchnicy

szachyMiłośnicy gry w szachy zaprezentują swe umiejętności podczas pierwszego Międzypokoleniowego Turnieju Szachowego w Pierzchnicy. Rywalizacja odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 października w Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy.

Rusza Ożarowska Akademia Seniora

W najbliższą środę 18 października odbędzie się spotkanie organizacyjno-informacyjne ph. „Ożarowska Akademia Seniora". Organizatorem spotkania w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie jest burmistrz Ożarowa.

Skarżyszczanie mogą się cieszyć kolejnymi zniżkami

Skarżyska Karta Dużej RodzinyO kolejnego partnera, oferującego zniżki na swoje produkty i usługi wzbogacił się skarżyski Program Seniora i Skarżyska Karta Dużej Rodziny. Nowy partner - Firma Amodeus Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach proponuje 11% zniżki przy zamówieniu złożonym na posiłki i napoje w lokalu gastronomicznym „MAD BOX" w Skarżysku-Kamiennej.

Koperty życia dostępne są już dla jędrzejowskich seniorów

Koperty życia dostępne są już dla jędrzejowskich seniorówSzybszą i skuteczniejszą pomoc medyczną będą mogli otrzymać seniorzy gminy Jędrzejów, dzięki inicjatywie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jędrzejowie. Gmina wspierając przedsięwzięcie sfinansowała wykonanie tzw. „koperty życia". Zestawy dostępne są w siedzibach inicjatorów akcji i Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie.

W Skarżysku powstaje klub dla seniorów

W Skarżysku powstaje klub dla seniorówW Skarżysku-Kamiennej powstaje Klub Senior+, w którym osoby po 60. roku życia, samotne, nieaktywne zawodowo, będą mogły integrować się, ciekawie spędzać czas i rozwijać swoje pasje. Klub będzie się mieścił przy ulicy Norwida 17. Trwają tam ostatnie prace adaptacyjne, a już niebawem ruszy rekrutacja uczestników. Zajęcia rozpoczną się w listopadzie.

Marsz dla zdrowia

seniorki nordic walkingSeniorzy z gminy Bieliny będą mieli w sobotę, 30 września, okazję do zadbania o własne zdrowie i kondycję. Klub Sportowy „Nidzianka Bieliny" organizuje wówczas bezpłatny rajd pieszy o długości około 7 km. Obowiązują zapisy.

60+Kultura czyli tańszy wstęp do instytucji kultury dla seniorów

weekend seniora z kulturą plakat akcjiPlacówki kulturalne w całej Polsce zapraszają na weekend seniora z kulturą. W pierwszy weekend jesieni, 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii „60+Kultura". W Świętokrzyskiem do swych siedzib, taniej niż na co dzień lub bezpłatnie, zapraszają placówki: Muzeum Wsi Kieleckiej, Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. oraz Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.
 

II Świętokrzyski Dzień Seniora

II Świętokrzyski Dzień SenioraJuż za tydzień, 24 września odbędzie się II Świętokrzyski Dzień Seniora. Tegoroczne spotkanie zaplanowano w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Polanika w Chrustach k. Zagnańska. Wydarzeniu patronuje m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego.

W orszaku króla Stasia

plakat rajdu rowerowegoNietypowo, bo nie pieszo ani konno, lecz rowerem, podążą trasą historycznego przejazdu króla Stanisława Augusta przez ziemię konecką uczestnicy rajdu rowerowego zaplanowanego na 15 lipca. Organizatorami wyprawy są: Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu "Wszechnica Konecka", Starostwo Powiatowe w Końskich, Oddział PTTK w Końskich oraz samorządy Smykowa, Radoszyc i Rudy Malenieckiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lipca.

Weekend Seniora w Chęcinach

Weekend Seniora w ChęcinachWielopokoleniowa integracja i dobra zabawa przy muzyce z dawnych lat, a wszystko to podczas najbliższego międzygminnego spotkania osób starszych. Doroczny "Weekend Seniora" odbędzie się 8-9 lipca w Chęcinach. Organizatorem wydarzenia, któremu honorowo patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, jest burmistrz Gminy i Miasta Chęciny.

Teleopieka wsparciem dla seniorów

Konferencja na temat teleopieki nad osobami starszymi (05).JPGO potrzebie i możliwościach wsparcia seniorów systemem teleopieki dyskutowano w środę 5 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. W rozmowach uczestniczyli Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów, Waldemar Grzyb, przewodniczący Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów oraz Marek Materek, prezydent Starachowic.

Lipcowe marszruty po Kielecczyźnie

dąb BartekDo aktywnego wypoczynku i poznawania zakątków województwa świętokrzyskiego co tydzień namawia Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" organizując bliższe i dalsze wycieczki piesze. W tę sobotę, 1 lipca, wraz z członkami KTP PTTK "Przygoda" będzie można udać się na eskapadę w kierunku Daleszyc, a dzień później, 2 lipca, wyruszyć na poszukiwanie śladów św. Jacka. Natomiast seniorów i osoby niepełnosprawne Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska i kielecki samorząd zachęca do rejestrowania się na rajzę wokół Kielc, którą zaplanowano 5 lipca.

Zajęcia dla seniorów

para seniorów na rowerach Od czerwca do października na suchedniowskich seniorów czekają specjaliści z dziedziny komunikacji interpersonalnej, medycyny, informatyki, grafiki, rzeźby, matematyki, którzy będą zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapisy na zajęcia edukacyjne, artystyczne i ruchowe dla osób starszych, realizowane w ramach projektu "Milowy krok - rada 60+", przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Zobacz atrakcje ziemi zagnańskiej

seniorki na hamaku

Do poniedziałku, 22 maja, seniorzy i osoby niepełnosprawne mają możliwość zapisania się na wycieczkę po okolicach Zagnańska. Wyprawa, organizowana przez Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska i kielecki samorząd, odbędzie się 24 maja. Jest ona kolejną z cyklu imprez turystycznych, które inicjatorzy zaplanowali aż do listopada 2017.

Dofinansowują działalność łagowskiego Domu Senior-Wigor

Pensjonariusze Domu Senior-WIGOR w SędkuGmina Łagów jest jedną z czterech gmin w woj. świętokrzyskim, w której działa Dom Senior-Wigor. Samorząd otrzyma dotację na funkcjonowanie placówki w wysokości ponad 44 tysięcy zł., co znacznie przyczyni się do rozwoju miejsca przyjaznego seniorom.

Poznają uroki ziemi świętokrzyskiej

karczówkaOd maja do listopada 2017 roku Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska i kielecki samorząd zapraszają seniorów oraz osoby niepełnosprawne na wycieczki piesze i rowerowe po regionie. Pierwszą wyprawę zaplanowano w środę, 10 maja, a jej trasa przebiegać będzie szlakami turystycznymi wokół Kielc.

Dzienny Dom Seniora powstanie w Zagnańsku

Dzienny Dom Seniora powstanie w ZagnańskuGmina Zagnańsk zakwalifikowała się do „Programu Wieloletniego SENIOR+  na lata 2015-2020, edycja 2017". Samorząd otrzymał dotację z budżetu państwa w wysokości 279.000 zł na utworzenie Dziennego Domu Seniora.

Nowi partnerzy Świętokrzyskiej Karty Seniora

umowy z kolejnymi partnerami programu Świętokrzyska Karta SenioraDziewięć nowych podmiotów przystąpiło do grona partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora. W uroczystości podpisania porozumień z nimi brał udział marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas. Po niej odbyło się posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Seniorów.

Wyświetlanie 21 - 40 z 123 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 7
 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Ildefonsa i Rajmunda
Wszystkiego najlepszego!